No właśnie wielu z was ma teraz niełatwy orzech do zgryzienia. Niemal codziennie mam telefony od Par, które mają podpisane ze mną Umowy i bardzo intensywnie myślą co dalej z ich uroczystościami. Tak naprawdę nikt w tym momencie nie wie jak dalej potoczy się historia z pandemią, dlatego moim zdaniem na pewno warto powziąć pewne kroki i na chłodno przeanalizować sytuację. Na dzień dzisiejszy wiemy, że organizacja ślubów jest utrudniona co nie oznacza jednak, że niemożliwa. Co możecie więc zrobić?

  1. Istnieje możliwość przeprowadzenia zarówno ślubu kościelnego, jak i cywilnego. Wiąże się to z ograniczeniami co do ilości osób biorących udział w ceremonii ( na dzień dzisiejszy 5 osób a od 20.04 jedna osoba na 15m2 powierzchni), oraz koniecznością założenia maseczek. Ta opcja wyklucza przynajmniej w tym momencie szansę na zorganizowanie wesela. W większości przypadków istnieje jednak możliwość fotografowania tych momentów a co za tym idzie udokumentowania ich dla waszych bliskich. Jak wiecie zawsze po ślubie otrzymujecie ode mnie prywatną galerię zdjęć, którą możecie udostępnić rodzinie i znajomym. Jeśli decydujecie się na taką opcję, nic nie stoi również na przeszkodzie aby zorganizować także sesję plenerową (np. w lasach, które są ostatnio modne na sesjach plenerowych nie ma konieczności przebywania w maseczce )
  2. Można rozważyć termin alternatywny w tym lub przyszłym roku. Tutaj bardzo wiele zależy od lokalu i jego dostępności. W związku a olbrzymią ilością przekładanych ślubów musicie bardzo często brać pod uwagę terminy niedzielne, piątkowe lub inne mniej oblegane dni. Jeśli chodzi o moje usługi, staram się jak najbardziej elastycznie podejść do tematu i dostosować do waszych propozycji. W związku z tym, że od dawna współpracuję z wieloma fotografami, nawet w tych wyjątkowych sytuacjach, kiedy osobiście nie będę mógł stawić się na waszym ślubie, istnieje szansa na to że zaproponuję wam fotografa zastępczego, który uwieczni dzień ślubu, ja zaś zajmę się pozostałymi rzeczami, takimi jak obróbka, sesja plenerowa, galerie i wiele innych.

       Teraz trochę od strony psychologicznej 🙂  Sytuacja z jaką mamy aktualnie do czynienia jest całkowicie niezależna od nas, dlatego musimy ją zaakceptować taką jaka jest. Zamartwianie się czymś na co nie mamy wpływu nic nie zmieni,  co najwyżej przyprawi nas o siwe włosy 🙂  Zastanówcie się co w tej chwili możecie zrobić aby poprawić waszą sytuację i zróbcie to J Skontaktujcie się z lokalem nawet jeśli data waszego ślubu jest jeszcze odległa aby upewnić się jak wygląda sytuacja, porozmawiajcie z pozostałymi usługodawcami oraz najbliższą rodziną. Nie panikujcie, nie posiłkujcie się spiskowymi teoriami oraz specjalistami z youtuba. Z waszej perspektywy nie ma to najmniejszego znaczenia, istotne są natomiast aktualnie obowiązujące obostrzenia, które znajdziecie na Stronie Ministerstwa Zdrowia.

         W razie jakichkolwiek pytań czy chęci pogadania możecie śmiało do mnie pisać lub dzwonić.

 

 

 

Comments

Liczę na to 🙂 Mam także nadzieję, że niedługo tekst ten będzie miał jedynie kontekst historyczny 🙂

Fajnie, że wpadłeś na pomysł napisania takiego artykułu. Myślę, że przyda się wielu osobom!

Add Your Comment

CLOSE MENU